






Alltid fri frakt!
Snabba leveranser
30 dagar öppet köp
Svarta ballerinaskor i textil från Jana i färgen Black. Lätta och bekväma ballerinaskor tillverkade i mjuk textil med nubuck-look med en stilren och tidlös design. Modellen har H-läst, vilket ger extra utrymme över foten för ökad komfort.
Skorna är helt veganska och prydd med en diskret rosett framtill. Det mjuka textilfodret och innersulan i textil ger en skön känsla mot foten, medan yttersulan i en flexibel gummiblandning erbjuder bra grepp och komfort under dagen.
Ett par mångsidiga ballerinaskor som passar till både vardag och fest.
- Foder
- Textil
- H-läst
- En sko med lästbredd H är utformad för dig som behöver lite extra utrymme över framfoten. Till skillnad från standardläster (ofta märkta G eller F) ger en H-läst mer rymd både i bredd och volym, vilket gör skon bekvämare för fötter som känns trånga i vanliga modeller. Den bredare passformen minskar tryckpunkter och ger en naturligare känsla, särskilt om du har hög vrist eller något bredare fötter. Resultatet blir en sko som sitter stadigt men ändå låter foten arbeta fritt precis som det ska vara. Att välja rätt läst är en viktig del av att hitta rätt sko. En H-läst betyder inte att skon ser klumpig ut; snarare handlar det om balans mellan komfort och form en välgjord sko som tar hänsyn till hur fötter faktiskt ser ut.
- Innersula
- Textil
- Klackhöjd ca (cm)
- 1.5
- Kön
- Dam
- Material
- Textil
- Platåhöjd ca (cm)
- 1
- Varumärkets färgkod
- Black
- Vegan
- För en ansvarsfull livsstil: 100% utan animaliska material.
- Yttersula
- Gummiblandning
✓ Alltid fri frakt!
✓ Alla paket skickas spårbart med DHL till närmsta utlämningsställe eller paketbox.
✓ Leveranstid 1-3 vardagar
✓ 30 dagar öppet köp
✓ Returfraktsedel med i paketet
✓ Returavgift 80 kr
✓ Lämna in din retur på valfritt DHL Service point
✓ Fri retur i butik (Huddinge & Norrtälje)





















